joi, 23 octombrie 2008

CHAMPIONS LEAGUE EXCLUSIV Sport.ro/Bojan SHOW: Basel 0-5-Barcelona!

Posted on 09:22 by Cioara Andrei

Barcelona s-a distrat in deplasarea de la Basel si a invins cu 5-0, intr-un meci care s-a jucat la o singura poarta!

Elevii lui Guardiola nu au pierdut vremea si au deschis scorul rapid prin super starul argentinian Lionel Messi, care a inscris in minutul 4. Prima repriza a adus patru goluri pentru Basel care nu s-a limitat decat a incerca sa pastreze proportiile scorului. Busquets a continuat regalul fotbalistic pornit de Baca pentru ca tanarul Bojan sa isi intre in rol si sa realizeze o dubla in minutele 22 si 26. Xavi Hernandesz a inchis tabela la 5-0 pentru Barca si echipa lui Guardiola este ca si calificata din grupa cu Sahtiorul lui Mircea Lucescu.

Response to "CHAMPIONS LEAGUE EXCLUSIV Sport.ro/Bojan SHOW: Basel 0-5-Barcelona!"