joi, 23 iulie 2009

Incidente în tribune! Partida a fost reluată după 25 minute de întârziere!

Posted on 22:08 by Cioara Andrei

UPDATE 22:00 Jucătorii celor două formaţii revin de la vestiare, iar partida se va relua în câteva secunde, cu un sfert de oră întârziere.

21:55 Partida este în continuare oprită. Aproximativ 50 de jandarmi sunt pe gazon în faţa peluzei unde sunt situaţi fanii Stelei. Arbitrii partidei aşteaptă la intrarea pe tunelul care duce la vestiare până când situaţia va fi sub control.

Incidente în tribunele stadionului Szucza Ferenc! Imediat după ce arbitrul Andre Marriner a fluierat finalul primei reprize, suporterii maghiari de la tribuna a II-a au început să arunce cu torţe aprinse înspre sectrul fanilor stelişti. Oamenii de ordine au intervenit în forţă şi au făcut uz de gaze lacrimogene pentru a calma situaţia, fără efect însă.

Ultraşii stelişti au reacţionat promt şi au rupt gardul despărţitor în încercarea de a ajunge la suporterii maghiari, însă jandarmii au intervenit în forţă şi au reuşit să îi blocheze. Scandalul nu s-a oprit aici, iar steliştii au început să arunce cu scaune spre rivalii lor.

Centralul Andre Marriner a decis să amâne startul reprizei secunde şi a trimis cele două echipe la cabine până când oamenii de ordine vor reuşi să calmeze situaţia.

sursa: ProSport

Response to "Incidente în tribune! Partida a fost reluată după 25 minute de întârziere!"