duminică, 19 iulie 2009

VIDEO! Show cu 70.000 oameni: Chelsea 2-0 Seattle Sounders! Vezi golurile

Posted on 00:26 by Cioara Andrei

In primul amical din Statele Unite, Chelsea a facut show in fata a 70.000 de oameni.

Pe o caldura infernala, super starurile lui Chelsea s-au prezentat perfect, chiar daca era primul lor meci in aceasta vara. Americanii de la Seattle, cu fostul star al lui Arsenal, Ljungberg, in teren, nu au dat impresia ca pot face o surpriza.

Meciul a inceput cu ointarziere de 10 minute, iar startul a fost fastuos: imnurile Angliei si Americii au fost cantate in fata a 70.000 oameni.

De doar 12 minute a avut nevoie Chelsea ca sa-si dea drumul la motoare. Sturridge a debutat cu un super gol, dupa o faza personala de exceptie. In minutul 25 al meciului, Lampard a dus scorul la 2-0, scor cu care partida s-a si incheiat.

Vezi echipele de start:

CHELSEA
Petr Cech, Jose Bosingwa, John Terry (cap), Alex, Ashley Cole, Florent Malouda, Frank Lampard, Michael Ballack, Deco, Nicolas Anelka, Daniel Sturridge

SEATTLE
Keller (cap), Riley, Hurtado, Marshall, Wahl, Ljungberg, Alonso, Zakuani, Montero, Vagenas, Jaqua.

VEZI GOLURILE

sursa: Sport.ro

Response to "VIDEO! Show cu 70.000 oameni: Chelsea 2-0 Seattle Sounders! Vezi golurile"