joi, 10 aprilie 2008

Manchester - Roma 1-0. A treia echipă englezească în semifinale!

Posted on 23:19 by Cioara Andrei

Echipa lui Sir Alex Ferguson a eliminat pentru al doilea an consecutiv Roma în sferturile Champions League, de data aceasta cu scorul de general de 3-0.

Cu Rooney şi Cristiano Ronaldo lăsaţi pe bancă, Manchester a tremurat la penalty-ul acordat Romei în minutul 30, însă De Rossi a trimis mult peste bară.

Totuşi, marile ocazii în prima repriză au aparţinut englezilor, dar Hargreaves şi Giggs nu l-au învins pe Doni, chiar din situaţii de unu la unu.

Roma a fost aproape să înscrie, după ce Van der Saar nu a putut să reţină şutul lui Vucinic, însă golul a venit la poarta lui Doni. Hargreaves a centrat de pe partea dreaptă, iar Tevez a reluat spectaculos, cu capul, în plasă.

Pentru o finală Champions League 100% englezească, Manchester trebuie să treacă în semifinale de