miercuri, 26 ianuarie 2011

REZUMAT VIDEO: Blackpool - Manchester United 2:3

Posted on 09:42 by Cioara Andrei

Manchester United a rămas neînvinsă în acesdt sezon şi a restabilit diferenţa de 4 puncte în faţa lui Arsenal. În meciul de aseară, contând pentru etapa a XXIII-a a Premier League, United s-a impus în deplasarea de la Blackpool, după ce, la pauză, gazdele conduceau cu 2-0.

Berbatov a demonstrat încă o dată că este unul dintre cei mai în formă atacanţi ai Europei în acest moment şi, cu ajutorul lui Chicarito Hernandez, a reuşit să întoarcă soarta partidei în numai 15 minute (Berbatov 72', 88', Hernandez 74') aducând victoria alb-roşilor.Pentru gazde au înscris Cathcart (15') şi Campbell (44'), ambele reuşite venind în urma unor cornere.

Blackpool a căzut pe poziţia 12, după ce Liverpool a Învins fosta echipă a lui Ionel Ganea, Wolves, cu 3-0.

sursa: ProSport

Response to "REZUMAT VIDEO: Blackpool - Manchester United 2:3"