marți, 25 ianuarie 2011

REZUMAT VIDEO: Steaua - FC Kapfenberg 1:1

Posted on 00:25 by Cioara Andrei

Steaua a terminat la egalitate al doilea amical din Antalya! Răduţ a deschis scorul pentru stelişti, iar austriecii au egalat la câteva minute.Lăcătuş a schimbat în repriza a doua aproape toată echipa, singurul care a rămas pe teren pe toată durata meciului fiind Gardoş

Steaua a deschis scorul prin Răduţ '61, iar KSV a egalat prin Gregoritsch '69.

Antrenorul Stelei, Marius Lăcătuş, a început partida în următoarea formulă: Tătăruşanu - Bonfim, Gardoş, Galamaz, Brandan - Nicoliţă, Bicfalvi, Marinescu, Tănase - Dică - Bilaşco. În repriza secundă, au intrat Lungu, Baciu, Emeghara, Szekely, Ricardo, Onicaş, Ionescu, Răduţ, Surdu, Matei şi Onofraş.

Acesta a fost al doilea şi ultimul meci disputat de Steaua în cadrul stagiului de pregătire de la Belek. În prima partidă, Steaua a învins, vineri, formaţia TSG 1899 Hoffenheim II, din eşalonul al patrulea al Germaniei, cu scorul de 2-0.

Steaua revine în ţară marţi, iar în al doilea stagiu de pregătire, programat între 28 ianuarie şi 15 februarie, de asemenea în Turcia, va disputa şase meciuri amicale.

text: ProSport

Response to "REZUMAT VIDEO: Steaua - FC Kapfenberg 1:1"