miercuri, 22 octombrie 2008

Posted on 10:05 by Cioara Andrei

Villarreal nu a refuzat jocul in meciul cu Aalborg, acelasi lucru fiind la ordinea zilei si pentru vizitatorii danezi, rezultatul fiind un meci senzational!

Pentru Villarreal au marcat Rossi in minutul 28, Capdevilla in minutul 33, Llorente un hat-trick de senzatie, prin golurile din minutele 67, 70, 84 si Pires 79. De cealalta parte, Aalborg a uimit asistenta de pe El Madrigal cu trei goluri marcate de Saganowski in minutul 19, Enevoldsen 36 si Johansson 77.

In ciuda jocului bun prestat, Aalborg ramane pe ultimul loc in grupa E, in urma lui Celtic, care a pierdut fara drept de apel in fata lui Manchester United, scor 3-0.

Iata clasamentul grupei E dupa meciurile de marti:

Man. United  7 puncte
Villarreal  7 puncte
Celtic  1 punct
AaB  1 punct

Response to "CHAMPIONS LEAGUE EXCLUSIV Sport.ro/Mai tare ca in Ghencea! Villarreal-Aalborg 6-3! VEZI REZUMAT!"