joi, 19 noiembrie 2009

REZUMAT VIDEO / Craiova 0–1 CFR Cluj!

Posted on 01:16 by Cioara Andrei

Craiova 0-1 CFR Cluj| CFR-ul s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana dupa ce a invins cu 1-0 pe Universitatea Craiova! REACTII: Mititelu acuza CFR de blat: "Maine ma duc la DNA si spun tot ce stiu! Muresan le-a dat 50.000 € celor de la Pandurii ca sa se dea la o parte!" Muresan: "Vaslui este cel mai tare adversar" Aron Huzu, fostul sef al arbitrilor: "Golul Craiovei a fost regulamentar" Mandorlini: "CFR-ul poate fi ca Juventus"

CFR-ul s-a razbunat pentru infrangerea de anul trecut din campionat, 1-4 cu Craiova. Oamenii lui Mandorlini au castigat cu 1-0 sferturtul din Cupa Romaniei impotriva celor de la Universitatea. Singurul gol a fost inscris de Dubarbier in minutul 24. Oltenii au de ce sa fie suparati. Arbitrul Tudor le-a anulat un gol in prima repriza pentru un offside nesemnalizat insa de tusier. VEZI faza si comenteaza aici: Universitatea Craiova: 21. S. Lung jr. - 32. Badoi, 7. Gaman, 4. Mitchell, 27. Rose - 2. Barboianu, 6. D. Stoica (11. Badea '60), 8. Soava (20. Dina '35) - 77. Wobay, 9. M. Costea (25. Firtulescu '71), 10. Fl. Costea. Antrenor: Eugen Neagoe.
CFR Cluj:
33. Peskovic - 2. Tony, 20. Cadu, 3. Cabrera, 4. Panin - 19. Culio (16. Flores '78), 31. Dani, 6. Muresan, 7. Dubarbier (77. Deac '82) - 9. Traore, 99. Nei (23. Mara '67). Antrenor: Andrea Mandorlini. Cartonase galbene: Badoi '54 / Dubarbier '58, Panin '62, Culio '74, Tony 77 Cartonas rosu: Traore '28 Arbitri: Alexandru Tudor (centru) - Mugurel Velicu, Adrian Ghinguleac (asistenti) - Marian Balaci (rezerva) Observator: George Ionescu La meci au asistat 15.000 spectatori, printre care antrenorul secund al ehipei nationale, Bogdan Stelea, antrenorul echipei nationale de tineret, Emil Sandoi, si fostul fotbalist Adrian Ilie.

sursa: Sport.ro

Response to "REZUMAT VIDEO / Craiova 0–1 CFR Cluj!"